DHI TEKNİĞİ vS FUE TEKNİĞİ?

Saç Ekimi Nedir ?

Saç ekimi saç dökülme problemi ve kellik yaşayan kişilerin ense bölgelerinden alınan saç köklerinin problemli alana nakledilmesi işlemidir. Saç ekiminde nakledilecek kökler sağlıklı ve dökülme ihtimali olmayan güçlü kökler arasından seçilir. Saç dökülmesinden dolayı açılmalar ve seyrelmeler yaşayan kişilerin de uygulatabilecekleri güvenli bir yöntemdir. Yani saç ekimi yaptıracak kişinin tamamen kel olmasına gerek yoktur.

DHI TEKNİĞİ VS FUE TEKNİĞİ ?

DHI saç ekimi, aslında FUE saç ekimi tekniğinin bir devamıdır. FUT tekniğinden sonra da aslında FUE saç ekimi tekniği çıkmıştır. DHI saç ekiminde saç köklerinin alınıp ön tarafa tek tek ekilmesi gerçekleşir. Farklılığı ise FUE tekniğinde kanal açılması gerekirken DHI saç ekimi tekniğinde kanal açılmasına gerek kalmamaktadır.

FUE tekniği; deride küçük kesiler atılarak içerisine saç köklerinin eklenmesiyle gerçekleşir. Saç kökleri ekilirken kırılma olabilir o yüzden saç ekimi yapan kişinin bu konudaki tecrübesi oldukça önemlidir. DHI saç ekiminde ise kalemin ucuna yerleştirilen saç kökleri direkt derideki uygun bölgeye ekilir. Dolayısıyla yarık şeklinde kesilerin oluşturulmasına gerek yoktur.


DHI saç ekimi tekniğinde kalem kullanıldığı ve kesi açılmadığı için daha izsiz bir görünüm olmaktadır. Saç ekimi yapacak personelin doğru eğitimi alması oldukça önemlidir. Çünkü saç ekiminde kesi daha geniş yapılırsa belirgin iz olabilir. Operasyon sonrası FUE tekniğinde kanlanma da daha fazla olabilmektedir. DHI tekniğinde direkt kalemle ekim yapıldığından dolayı kanlanma ve dışarıda kabuklanma daha az olmaktadır. FUE tekniğinde ise kabuklanma biraz daha fazla olacağı için sosyal yaşantıya ve işe dönüş süresi daha uzun olabilmektedir. Tabii ki doğru tekniğin belirlenmesi için doktor ile hastanın ortak karar vermesi gerekir.

No Comments

Post A Comment