Saç tedavisi denilince akla ilk gelen genelde saç dökülmesi tedavisi olmaktadır. Saç dökülmesi tedavisi, çoğunluklu olarak erkek tarzı saç dökülmesi tabiri ile karşımıza çıkar. Tıptaki adı Androkalıtsal Alopesi’dir. Ergenlik ardından rastgele bir dönemde başlayıp, alın bölgesindeki saç çizgisinin geri çekilmesi ile beraber tepe bölgesinin incelip açılması neticesi meydana çıkan haldur. Erkek tarzı saç dökülmesi yalnızca erkeklere özgü bir sorun değildir. Bayanlarda da sık rast gelinen bir haldur. Saç dökülmesi; yeme içme alışkanlıkları, bölgesel koşullar ve strese bağlı olarak meydana çıkabileceği gibi kalıtsal nedenlerden ötürü da saç sökülmesi meydana gelebilir. Erkek tarzı saç dökülmesi tedavisi, kalıtsal saç dökülmesi tedavisi ve nadir saç tedavisi kurumumuzda 3 değişik şubede yapılabilmektedir.

Sac dökülmesi tedavisi konusu ile alakalı mühim olan bireyin cilt ve saç yapısına, dökülme türü ve miktarına ideal tedavi tekniğinin belirlenmesidir. Her hal değişik bir program gerektirebileceğinden ilk olarak bireyin saçlarının hangi tekniğe gereksinim duyduğunun belirleme edilmesi gerekir.

Prp Saç Tedavisi Nedir?

Platelet bakımından varlıklı plazma manasına gelen PRP tekniği (Platelet Rich Plazma) detaylı saç sorunlerinin tedavilerinde uygulanmaktadır. Bireynin kendi kanından saç tedavisi olarak da adlandırabileceğimiz bu program saç tellerinin hayatlanmasına ve sağlığını korumasına katkıda bulunmaktadır. Birey kaç yaşında olursa olsun prp saç tedavisi ölmeye yüz tutmuş saç köklerinin tekrardan canlanmasını ve saç tellerinin daha sıhhatli bir yapı kazanmasını sağlar. Doku yenilenmesini amaçlayan bu program aşağı yukarı olarak 30 dk sürmektedir.

Saç Mezoterapisi

Saç mezoterapisi saç dökülmesine yardımcı olmakla beraber, var olan saçların da dayanıklılığını arttırmaktadır. Amaca ideal seçilen ilaç karışımları bölgesel olarak ufak dozlarla özel bir teknik ile cilt amacıylae verilir. Derinin orta tabakasında yer alan kılcal damar uçlarına ulaşan ilaç süratli bir şekilde tesirsini göstermeye başlar.

Bu tekniği başka tekniklerden ayıran özelliği ilaçların ufak dozlarla bölgesel olarak lüzumlu görülen yerlerde kullanılmasıdır. Yan tesir riskinin düşük olması ve netice bakımından tesirn olması da mezoterapinin mühim bilhassarindendir.

Hücresel bir tedavi biçimi olan PRP, bireyin kendi kan hücrelerini kullanmak olgusuyla ilerler. PRP tekniği denilen programda 8-10 cc arasında kan alınarak, özel kitlerde bu kanlar işleme tabi tutulmaktadır. Santifürden, yani süratli dönüş prosedüründen geçirildikten sonra kanın amacıyladeki kırmızı hücreler ve beyaz hücreler ayrılıştılmaktadır. Trombosit yönünden varlıklıleştirilmiş kısım elde edilir ve sıvı PRP saç tedavisi amacıyla ideal duruma getirilmiş olur. Normal kanın ortamında mililitrede aşağı yukarı 200.000 adet trombosit bulunurken, PRP karşımı ortamında bu sayının 3 katından çok duruma gelir. 8-10 cc kan tüpünden ortalama 4 cc PRP sıvısı elde edilmektedir.

Saça Faydaları Nelerdir?

Elde edilen bu sıvı bilhassa saç diplerine enjekte edildiğinde, mezoterapiyi seçenek olarak saç dökülmelerinde kullanılmaktadır. Genellikle saç tellerinin inceldiği alanlarda trombositlerin bölgeye sağladıkları keratinosit ve epitelyal büyüme faktörleri doğru neticeler vermektedir. PRP saç tedavisi ile zayıflamış saçlar amacıyla bölümde saç köklerinin kalınlaşmasını, hacimli duruma gelmesini ve köklerin büyümesini sağlamaktadır.

PRP Nasıl Yapılır?

Trombosit hücreleri,kanın pıhtılaşması ile alakalı olduğukadar doku hasarının iyileşmesini sağlayıcı özellikteki büyüme faktörlerini de salgılamakla görevlidirler.Dolayısıyla merkezkaç prosedürü oluşturulan kandan elde edilen PRP, yani trombositi bol olan kısım ya mezoterapi tekniğiyle ya da maske haluna getirilerek yüz, boyun, saçlı deri, gerdan, el sırtı vs dilenen bölgeye uygulanır. Bu sayededokulardaki hasarın ya da ihtiyarlamanın tesirlerini geriye çevirecek natural büyüme faktörleri dilenen bölgeye verilir.Aslında tavsiye edilen teknikle elde edilen ürün iki değişik etapta cilde verilmektedir; biri PRP’ninNapaj Yöntemi yani hekimin direkt nakış gibi ince milimetrik aralarla cildi seri enjeksiyonlara tabi tutması, başka  Agresif Form ki bu formda bu trombositlerin dolgu maddesi gibi kullanılmasını sağlayarak yani kendi kanınızdan dolgu maddesi yapılarak yüzdeki asli kıvrımlara, göz altlarına, nazolabial oluklara, dudak ve ağız etrafı ve ince çizgilere uygulanması esasına dayanıyor. Bu ikisi bir arada kullanıldığında deride yenileyici tesir daha kuvvetli biçimde meydana çıkıyor.

Etki Süresi ve Uygulama Aralıkları Nasıldır?

Hyaluronik asit sahibi olan dolgu maddeleri 8-24 ay kadar dayanır. Dolgulu PRP hem kendi kanınızdan üretilir hem de doldurulan bölümdeki deri yaşlanmasına karşı geri sayım başlatan biyolojik bir sürecitetikler. Yani yalnızca doldurmaz aynı vakitte savunması zayıflamış, sürenin ya da etrafının yıpratıcı tesirsine karşı savaşmada mağlup düşmüş bölgeye destek gönderilmiş olur. PRP3-4haftalık aralarla 3-4 oturum yapılır. Yılda bir gereksinime göre 3-4 oturumluk bir kür daha yapılabilir. Cildin gereksinimleri sigara, alkol kullanımı, uykusuzluk, stres, etraf kirliliği ve güneşe hatalı maruziyet gibi etmenlerle değişebilir.Birey kendisine iyi bakıyorsa, sağlığına ilgi ediyor, cildini UV ışınlarından savunuyor ise 2. kür amacıyla 1 hem de duruma göre 2 sene beklenebilir. Fakat ciltte canlılık ve parlaklık dilenen vakitlerde birkaç ayda bir rapeller yapılabilir. En doğrusu3 ayda bir botox ile beraber bir oturum PRP yapmak ve cildi hep canlı tutmaktır.

PRP’nin Sonuçları Nelerdir?

Cilt daha parlak ve canlı görünür. Genellikle yüz bölgesinde karşılaştığımız güneş ve yaşlılık lekeleri yumuşar, göz altı bölgesi torbalanmalar ve mor renk değişikliklerinde düzelme olur. İnce çizgiler yumuşar.Çevreniz;   “Gençleşmişsin, harika görünüyorsun”diyebilir.Oysa ki son derece natural bir teknik olan PRP yalnızca esasen sizde olanı size daha kuvvetli bir şekilde geri vermiştir. Bu da cildinizin natural savunma mekanizmasıdır. Bir güzel yönü da PRP’nin tesiri program oluşturulan bölgenin etrafında de görülmesidir. Mesela alın bölgesine yaptırdığınızda saçlarınız da canlanır.

Ağrı ve Acı Hissedilir mi?

Mezoterapi prosedürü, kısa ve evvel cilde sürülen anestezik krem yardımıyla konforlu bir tedavidir.

Seanslar Ne Kadar Sürer?

Endikasyona göre geliştirilen bir formül yalnızca 10-15 dakikada deri altına enjekte edilir.

Saçlara Olan Etkisi Nedir?

Saç dökülmesi saç köklerinde meydana gelen kan akışı bozukluğu, sağlıksız beslenmeden (fast food tarzı beslenme) kaynaklı vitamin seviyesinin azalması ve ailesel (kalıtsal) faktörler nedeniyle meydana çıkar ve sık karşılaştığımız sorunlerin başında yer alır.

Saç mezoterapisi ile saç köklerinin gereksinimi olan vitaminler, mineraller ve büyüme faktörleri direk saçlı deriye uygulanır. Saç mezoterapisi prosedürü evvel saçlı deri alkol içerikli özel antiseptik temizleyiciler ile silinir.

 


PRP tedavisi ile alakalı sorularınız amacıyla (0212) 418 74 68 çağrı merkezimizi arayın. uzmanlarımız cevaplasın!

Sevgi TV

Hizmetlerimiz