Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği

 

Göz kapağı ameliyatı istemeyen kişiler için etkili bir tedavi yöntemidir.

Bu cihaz ile göz kapakları sarkmasının giderilmesinde ameliyatsız, kansız,

dikişsiz tedavi olanağı sağlar.


Plexr , maddenin 4. halini kullanan  bir cihazdır. 


Bu cihaz, havada bulunan gazları iyonize ederken, hedef dokuya doğru ince bir ark üretir.

Cihazın ucu, çok yüksek sıcaklıklarda bir elektriksel ark üretir ve cihaz deri yüzeyine belirli bir uzaklığa geldiğinde bu ark atmosferik gazları iyonize hale geçirerek bir patlama enerjisi (plazma enerjisi) ortaya çıkarır. Ortaya çıkan enerji cildin en üst katmanındaki  keratinosit dediğimiz hücreleri  süblimleştirir ( yani katı doku ısıtıldığında normalde önce sıvı sonra gaz haline dönüşür, sublimleşmede katı doku direkt gaz hale geçer.


Alt ve üst göz kapağında Ameliyatsız göz kapağı estetiği uygulamasında kullanılan bu sistemin hiçbir olumsuz yan etkisi tespit edilmemiştir. Dolayısıyla uygulama için herhangi bir yaş ve cilt türü kısıtlaması bulunmamaktadır. Genç yaşta akne, sivilce lekesi, ben ve yara izleri gibi sorunları çözebileceği gibi, ilerleyen yaşlarda deri sarkmaları ve ince kırışıklıklar için güvenle kullanılabilecek, oldukça konforlu bir çözüm yoludur. Ancak uygulama öncesinde herhangi bir hastalık tedavi sürecinin devam edip etmediği bilgisini, ilaç kullanım bilgisini uygulamayı yapacak uzman doktorla mutlaka paylaşmak gerekir.


Kendimizi ifade ederken en çok yüzümüzü ve özellikle de gözlerimizi kullanırız. İlerleyen yaşlarda vücutta oluşan yıpranmanın belirgin görünümünü yine yüzümüzde ve gözlerimizde yansıtırız. Bazen bu durum estetik bir sorun olmanın ötesine geçerek gözün görmesini engelleyen, dolayısıyla göz tembelliğine bile yol açarak görme alanı kaybına neden olan sonuçları üretebilir. Göz çevresinin estetik görünümü sosyal iletişim ve kendimizi ifade etme anlamında oldukça önemlidir.


Göz çevresinde, göz çukuru ve göz kapağında zamana bağlı oluşan katmanlanma durumunda ya da sağlık sorunları nedeniyle neredeyse gözün işlevini engelleyecek seviyede göz kapağı düşmesi durumunda da  Plexr Ameliyatsız göz kapağı estetiği yöntemi uygulanabilmektedir.